Yangın Sigortası

...
...

Yangın Tazminatı Nedir?

Yangın ateş, gaz kaçağı, elektrik kaçağı, kısa devre, yıldırım vs unsurların gelişmesinden kaynaklı bireyde oluşan maddi ve manevi mağduriyetin giderilmesini sağlamak amacıyla yapılan sigorta türüdür.Kaybınıza bağlı olarak açabileceğiniz maddi ve manevi tazminat türleri hukuk büromuzun uzman danışmanları ve avukatlarımızca belirlenmektedir.

Yangın Sigorta Tazminatında İzlenecek Adımlar

Yangın tazminatı sigortası bulunan bireyin öncelikle yangına maruz kaldığı yer incelenir. Yangının temel nedeninin doğal afet ya da istenmeyen kazalardan kaynaklı olduğuna kararı verilir. Bunun için üç hakem ve bilirkişi alanda incelemesi hukuk firmamızca takibi yapılır.

İnceleme ardından oluşturulan rapor yangının oluştuğu tarihten itibaren 5 günü geçmeyecek şekilde sigortacıya bildirimde bulundurulur. Raporun bildirimi ve tazminat tutarının değerlendirmesinin her aşaması firmamızca tüm adımları şeffaf bir şekilde sizinle paylaşılıp ardından tazminatınız için işlemler başlatılır.

Yangın Tazminat İçin Gerekli Kriterler

Yangın sonrasında tazminat için belirlenen kriterleri sizin için takip ediyoruz. Bu kriterler özetle;

  • Yangının sigorta sözleşmesinin geçerlilik süresi,
  • Yangın sigorta kapsamında geçerli kriterlere uygun olunmasını sağlama,
  • Yangın ile oluşan zarar arasında mutlaka doğrudan bir bağlantıyı inceleme sizi etkileyen durumların belirlenmesi,
  • Yangının temel nedeni incelenmesi ve problemin tespitinin raporda net bir şekilde sabitlenmesini sağlamaktayız.

Yangın Tazminat Zaman Aşımı

Yangının ardından sigortalı bireyin tazminat için inceleme ve değerlendirme yapılarak poliçede belirlenen tazminat sürecini başlatır. Tüm bu işlemlerin başlamasının ardından tüm talepler 2 yıl içerisinde yerine getirilmelidir. Aksi takdirde zaman aşımına uğrayacaktır.

Zaman aşımı taleplerdeki en istenmeyen durumdur. Bu durumda poliçede belirlenen tutarın kaybına neden olacaktır. Herhangi bir problem yaşamadan yangın tazminatı almak istiyorsanız uzman bir avukat ile işlemlerinizi yürütmeniz yararınıza olacaktır.

Yangın Sigortası Kapsamındaki Hizmetimiz

Mizan Hukuk ve Danışmanlık bürosun olarak hayatta başınıza gelebilecek tüm olumsuz süreçlerde yanınızda olarak her türlü sigorta tazminini siz ve yakınlarınız için hızlı ve güvenilir bir şekilde halletmekteyiz. Yangın sigortası teminatının alınması kurumlarla çok fazla yazışma gerektiren prosedürlü bir işlemdir. Hukuk büromuzun alanında uzman Yangın Sigortası Avukatları olarak adlandırdığımız ekibimizle bu alanda deneyimlerimizi sizlere en kaliteli hizmeti sunmak için çalışmaktayız. Sigorta kapsamındaki limitleri kuruşu kuruşuna hesaplayarak sigorta firmasından sizim adınıza tahsil ediyoruz. Alanında Uzman Ekiplerimizce sizlere sigorta teminat limitleri ile alakalı son bilgiler, ödeme durumları, yangın poliçelerindeki sıkıntıları haller sigortaya bildirim ve bu bildirim sonrası ödeme bilgisi gibi tüm aşamalar tarafımızca sizlerle şeffaf bir şekilde paylaşılmaktadır. 

Siz ülkenin neresinde olursanız olun uzman ekibimiz avukatlarımız bir telefon uzağınızda.

yeni-whatsapp.png yeni-hemenara yeni-mail